Bali Tatili Aktiviteleri

Bali tatili esnasında değişik alanlarda çok sayıda aktivite yapma veya kurslara giderek kendinizi geliştirme imkanı bulunuyor.

Dünyanın sayılı sörf merkezlerinden olan Bali, özellikle bu spora başlamayı düşünenler veya hali hazırda yapanlar için sayısız imkan sunuyor.

Bali’nin kültür merkezi olan Ubud’da ise yoga ve meditasyon kurslarına katılmak veya değişik sanat dallarında eğitim almak mümkün.

 

Sörf

kuta-bali-sorf

Bali’nin genelindeki bir numaralı aktivite de elbette ki sörf. Adanın hemen her yerinde sörf dükkanları ve motosikletlerinde sörf tahtaları taşıyan insanlar göze çarpıyor.

Kuta gibi plajlarda yeni başlayanlara uygun fiyatlı sörf kursları veriliyor. 2.5 saatlik bir başlangıç kursu ücreti 45$, 3 günlük bir kurs ise 120$ civarında. Ayrıca özel ders alma imkanı da var.

Hali hazırda sörf yapmayı bilenler ise gerekli malzemeleri kiralayabilirler. Ücretler yarım gün için 20,000-80,000 IDR arasında değişiyor.

Daha deneyimli ve profesyonel sörfçüler ise Uluwatu gibi büyük dalgalara sahip plajları tercih ediyorlar.

 

Geleneksel Dans Gösterileri

bali-danslari-janger

Bali’nin geleneksel kostümlü dans gösterileri, adayı ziyaret edenelrin kaçırmaması gereken bir aktivite. Bu geleneksel dans türlerinden başlıcaları Kecak, Legong ve Barong dansları.

Ubud, Bali’de geleneksel dans gösterilerini izlemek için muhtemelen en iyi yer. Şehirdeki onlarca tapınak ve merkezde akşamları değişik türlerde dans gösterileri sergileniyor. Yaklaşık 1.5 saat süren gösterilerin ücretleri genelde 75,000-100,000 IDR arasında değişiyor.

 

Alışveriş

bali-avm-alisveris-merkezleri

Bali’de binlerce mağaza ve onlarca AVM’ler bulunuyor. Mağazalarda daha çok hediyelik eşyalar, giysiler ve sörf ekipmanları satılıyor.

Kuta bölgesinde ise çok sayıda lüks AVM, Seminyak bölgesinde ise daha çok butik mağazalar bulunuyor.

 

Yoga & Meditasyon

bali-yoga-meditasyon

Bali’nin ruhani gelişim merkezi kuşkusuz Ubud şehri. Burada her seviyeye hitap eden çok sayıda merkez bulunuyor. Ayrıca, Kuta bölgesinde de çeşitli merkezler var.

 

Spa

bali-spa-merkezleri

Bali adasının hemen her yerinde kendinizi şımartabileceğiniz çok sayıda uygun fiyatlı spa merkezi bulunuyor. En kaliteli merkezler genelde Seminyak bölgesinde toplanmış durumdalar.

 

Yürüyüş

ubud-bali-campuhan-ridge-yuruyusu

Bali’de çok sayıda yürüyüş güzergahı bulunuyor. Halen aktif olan Gunung Batur gibi yanardağlara yapılan yürüyüşler oldukça popüler.

Ubud’da bulunan Campuhan Ridge ise bir başka popüler yürüyüş güzergahı.

 

Dalış & Şnorkel

bali-dalis-snorkel

Bali etrafında çok sayıda dalış noktası bulunuyor. Özellikle gemi batıklarına dalmak son derece etkileyici bir deneyim.

Gili adaları çevresi ise özellikle şnorkel yapmak için son derece uygun.

Eğer dalmayı bilmiyorsanız, Bali’de dalış sertifikası alabileceğiniz çok sayıda dalış okulu da bulunuyor.

 

Kurslar

bali-kurslari

Bali genelindeki çok sayıda kursa katılarak kendinizi geliştirmek mümkün. Özellikle Ubud’da bulunan kursların alanlarından bazıları ressamlık, ağaç oymacılığı, dil, aşçılık, kukla yapımı, maske yapımı, geleneksel dans ve batik.

 

Bisiklet

bali-bisiklet-turlari

Bali genelindeki kimi firmalar çeşitli bisiklet turları düzenliyorlar. Bu firmaların önde gelenlerinden birisi Ubud Adventures.

 

Uçurtma Sörfü

bali-ucurtma-sorfu-kitesurfing

Tıpkı sörf gibi, Bali uçurtma sörfü yapmak için de son derece uygun bir yer. Adada bulunan kurslara katılarak bu son dönemin popüler sporunu öğrenmek mümkün.

 

Golf

bali-golf-sahalari

Bali’de nefes kesici manzaralara sahip çeşitli golf sahaları bulunuyor.

 

Rafting

bali-rafting

Ubud’un batısında bulunan Ayung nehri gibi yerlerde rafting yapma imkanı bulunuyor.

 

Su Parkları

bali-waterbom-su-parki

Bali’de Waterbom gibi çeşitli su parkları da bulunuyor. Bu parklar özellikle çocuklar için popüler seçenekler.

 

Sualtı Yürüyüşü

bali-deniz-alti-yuruyusu

Seawalker adı verilen aktivite sayesinde, özel kasklarla deniz altında yürüyerek büyüleyici yaşamı görmek mümkün. Seawalker hizmeti Nusa Dua plajı yakınındaki Tanjung Benoa’da ve Sanur’da veriliyor.

Paylaş

Benzer

Yazar