Bukit Gezilecek Yerleri

Bali’nin en güney ucu olan Bukit yarımadasında, deniz ürünleri restoranları ile ünlü olan Jimbaran plajının yanı sıra Bali’nin en güzel plajlarından olarak kabul edilen Balangan ve Bingin gibi plajlar bulunuyor.

bali-bukit-yarimadasi

Ünlü Pura Luhur Uluwatu tapınağı ve paket turist bölgesi Nusa Dua da bu bölgede yer alıyor.

Özellikle Uluwatu bölgesi, azgın dalgaları sebebiyle deneyimli sörfçüler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

 

Jimbaran Plajı

bali-jimbaran-plaji
bali-jimbaran-plaji-haritasi

Jimbaran, havaalanının hemen güneyinde yer alan yarım ay şeklinde uzun bir plaj. Kuta’nın aksine burası genelde oldukça sakin oluyor.

Jimbaran’ın ünlü olmasının bir diğer sebebi ise, plaj boyunca sıralanmış deniz ürünü restoranları. Ayrıca, burada çeşitli lüks konaklama tesisleri de bulunuyor.

Önerilen oteller: Temple Hill Residence Villa (5), Lumbini Luxury Villas and Spa (5), Belmond Jimbaran Puri (5), Gending Kedis Luxury Villas & Spa (5), Four Seasons Resort Bali at Jimbaran Bay (5), Keraton Jimbaran Beach Resort (4), Open House Jimbaran Bali (4), Villa Yasmine by Nakula Management (4), Abi Bali Resort and Villa (4)

Harita

 

DİĞER PLAJLAR

bali-bukit-yarimadasi-haritasi

 

Balangan Plajı

bali-balangan-plaji

Balangan, çoğu ziyaretçiye göre Bali’nin en güzel plajlarından. Ulaşması biraz zor olan bu sakin plajlarda restoranların yanı sıra bir kaç bungalov tesisi de bulunuyor. Bu plaj, deneyimli veya profesyonel sörfçüler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Önerilen oteller: Jimbaran Balangan Beach Front Villa (5), La Joya (4), Balangan Beach Villa (4), Casa de Balangan by Exotiq Villa Holidays (4), Balangan Sunset (4), Le Yanandra (3)

Harita

 

Bingin Plajı

bali-bingin-plaji

Bingin, daha çok deneyimli sörfçüler tarafından tercih edilen bir diğer plaj.

Harita

 

Padang Padang Plajı

bali-padang-padang-plaji

Padang Padang, Julia Roberts’ın oynadığı Eat, Pray, Love isimli filmde mekan olarak kullanılmış oldukça güzel bir plaj. Yüzmek için oldukça elverişli olan plajın açıklarında ise oldukça iyi sörf imkanı bulunuyor.

Harita

 

Pura Luhur Uluwatu Tapınağı

bali-uluwatu-tapinagi

Bali’nin en önemli tapınaklarından olan Uluwatu, denize nazır bir uçurumun tepesinde yer alıyor. Bu tapınak da tıpkı Tanah Lot gibi gün batımında oldukça kalabalık oluyor.

Tapınağın içine sadece Hindular girebiliyor, ancak buradan denizin oldukça etkileyici manzaralarını görmek mümkün. Ayrıca, tapınağa giden patika üzerinde çok sayıda makak maymunu yaşıyor.

Giriş Ücreti: Yetişkin: 20,000 IDR – Çocuk: 10,000 IDR
Harita

 

Nusa Dua

bali-nusa-dua

bali-nusa-dua-haritasi

Genelde Türkiye gibi yerlerden paket turlarla gidenlerin kaldığı Nusa Dua, etrafı tellerle çevrili özel bir turist yerleşim bölgesi. Bu yüksek güvenlikli özel bölgede lüks oteller, mağazalar, spa merkezleri, restoranlar ve bir golf sahası bulunuyor.

Bu bölgenin Bali’nin geri kalanına göre oldukça yapay bir hissiyatı var. Ancak, Bali’nin en güzel ve de yüzmeye uygun plajlarından bazıları da Nusa Dua’da bulunuyor.

Önerilen oteller: INAYA Putri Bali (5), Melia Bali Indonesia (5), The Royal Santrian (5), Sofitel Bali Nusa Dua Beach Resort (5), Amarterra Villas Bali Nusa Dua (5), Bali Tropic Resort and Spa (4), Grand Whiz Hotel Nusa Dua Bali (4), D&G Villas Nusa Dua (4), Swiss-Belhotel Segara Resort & Spa (4), The Grand Bali Nusa Dua (4), Hotel Santika Siligita Nusa Dua (3), Villa Mama Nina (3)

Harita
 

 

Pasifika Müzesi

bali-pasifika-muzesi

Nusa Dua’da bulunan bu müzede, Pasifik ülkelerinden toplanmış eserler sergileniyor. Müze koleksiyonunda 25 ülkeden yaklaşık 600 eser bulunuyor.

Giriş Ücreti: 70,000 IDR
Çalışma saatleri: 10.00 – 18.00
Harita

 

Paylaş

Benzer

Yazar