Kintamani Aktiviteleri

Bu bölgedeki en popüler aktivite, kuşkusuz Gunung Batur yanardağına yapılan yürüyüşler.

 

Gunung Batur Yanardağı Yürüyüşleri

bali-gunung-batur-yanardagi-zirvesi

Kintamani bölgesindeki en popüler aktivite, elbette ki halen aktif olan 1700 m yüksekliğindeki Gunung Batur yanardağına düzenlenen yürüyüşler. Bu sayede dağın duman tüten kraterlerini görmek mümkün.

Turistler arasında en popüler yürüyüş, gece yarısından sonra yapılan ve gün batımının seyredilmesi amaçlanan gece turu. Bu zor olmayan, herkesin katılabileceği bir yürüyüş ve toplamda 4 saat kadar sürüyor. Bu tur Başta Ubud olmak üzere pek çok yerden organize edilebiliyor. Ücretler kişi başı 350,000 IDR civarında.

Bu yürüyüşün biraz daha uzunu olan Gunung Batur ana krater yürüyüşünde ise dağın zirvesine tırmanılıyor. Bu yürüyüş 5.5 saat kadar sürüyor ve ücretler 500,000 IDR civarında.

Bir diğer yürüyüşte ise duman tüten çeşitli aktif volkanik zirveler de ziyaret ediliyor. 6 saat kadar süren bu turun ücretleri 600,000 IDR civarında.

Gunung Batur dağı zirvesine 10 saati bulabilen daha ciddi yürüyüşler de yapılabiliyor. Ancak tek başına yürüyüş yapmak yasak ve mutlaka bir rehber kiralamak gerekiyor. Rehber ücretleri 300,000 IDR civarında.

 

Kaplıcalar

bali-kintamani-kaplicalari

Batur gölü etrafındaki çeşitli kaplıcaların reklamı yapılıyor, ancak bunlar aslında ısıtılmış havuzlardan ibaret. Giriş ücretleri 130,000 IDR civarında.

 

Bisiklet

bali-bisiklet-turlari

Batılı bir çift tarafından işletilen C.Bali firması, Batur gölünün etrafındaki köylerde kültürel bisiklet gezileri düzenliyorlar. Ayrıca, firma Batur gölünde kano gezileri de düzenliyor.

Paylaş

Benzer

Yazar