Kuta Gezilecek Yerleri

Kuta gezilecek yerleri, Bali havaalanının hemen kuzeyinden başlıyor. Tuban, Kuta ve Legian yaklaşık 12 km uzunluğundaki bir plajın farklı karakterdeki bölgeleri.

Kuta plajı, kuşkusuz Bali’nin en hareketli bölgesi. Daha çok Avustralya’lı turistler tarafından tercih edilen Kuta plajı, özellikle sörfe yeni başlayanlar tarafından tercih ediliyor. Bölgede oldukça hareketli bir gece hayatı da var.

Kuta’nın hemen devamındaki Legian plajı ise daha sakin ve genelde aileler tarafından tercih ediliyor.

Seminyak ve Kerobokan bölgeleri ise çok daha elit bir havaya sahipler. Burada sayısız lüks restoran, butik otel, kiralık villalar ve spa merkezleri bulunuyor.

kuta-plajlari-haritasi

 

Kuta & Tuban Plajları

kuta-bali-plaji

kuta-bali-haritasi

Bu popüler plaj güzellik açısından çok etkileyici olmasa da, her gün binlerce insanı ağırlıyor. Gün batımında ise plaj bira eşliğinde manzarayı seyretmek isteyenlerle dolup taşıyor.

Tuban, havaalanına en yakın olan bölge. Burada daha çok paket turistlere yönelik lüks konaklama tesisleri bulunuyor. Ünlü Discovery Mall AVM’si de Tuban’da bulunuyor.

Tuban’ın hemen devamındaki Kuta ise Bali’nin parti merkezi. Daha çok genç bir kitleyi kendine çeken Kuta’da yüzlerce ucuz otel, restoran ve sörf dükkanı bulunuyor. Özellikle son dönemlerde bu bölgede Beachwalk gibi ultra lüks AVM’ler de açılmaya başladı. Son derece renkli bir gece hayatına sahip olan Kuta’da onlarca gece kulübü, bar ve pub da bulunuyor.

Sürekli dalgalı olmalarından dolayı yüzmek için pek uygun olmayan plajlardaki en popüler aktivite sörf yapmak. Buradaki dalgalar daha çok başlangıç seviyesi için uygun. Plajların yakınlarında çok sayıda sörf okulu bulunuyor ve her seviyeye yönelik dersler veriliyor.

Tüm plajların arkasındaki cadde ve sokaklar üzerinde ise yüzlerce restoran, dükkan, AVM, acente, bar, kulüp ve süpermarket bulunuyor.

Önerilen oteller: Villa Chunga-Changa (5), Alaya Resort Kuta (5), Marriott Bali (5), Sheraton Bali Kuta Resort (5), The Sandi Phala Beach Resort (5), Rama Beach Resort and Villas (4), The Kana Kuta Hotel (4), Bintang Kuta Bali (4), The Vira Bali Hotel (4), Tuban Torres Accommodation (3), Febri’s Hotel & Spa (3), Kuta Angel Hotel (3), Kuta Reef Apartments (3), Karlamanda Villa (2), Green Garden Hotel (2), The Pavilion Hotel Kuta (2), Bread and Jam Hostel (1), Pondok Sutya (1), Pondok Krishna (1)

 

Bali Bombalaması Anıtı

kuta-bali-bombalama-aniti

Bu anıt, 12 Ekim 2002 tarihinde gerçekleşen Bali bombalamaları anısına yapılmış. Endonezya’lı radikal İslamcılar tarafından gerçekleştirilen eylemlerde çoğu Avustralyalı toplam 202 kişi hayatını kaybetmişti.

Anıt, ilk bombanın patladığı Paddy’s Pub isimli barın eskiden bulunduğu yere inşa edilmiş. İlk bomba patladıktan sonra müşterilerin çoğu kendini dışarı atmıştı, ancak sadece 20 saniye sonra hemen karşıdaki Sari Club’ın dışında çok daha güçlü bir bomba daha patlatılmıştı. Eskiden Sari Club’ın bulunduğu alan ise günümüzde otopark olarak kullanılıyor.

Bu bombalamalar sonucunda 88 Avustralya, 38 Endonezya, 27 Britanya vatandaşının yanı sıra farklı milletlerden 49 kişi de hayatını kaybetti.

Harita

 

Legian Plajı

bali-legian-plaji

legian-plaji-bali

Kuta’nın devamında bulunan ve çok daha sakin olan Legian, daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor.

Önerilen oteller: Padma Resort Legian (5), Villa de Daun (5), Abia Villas (5), Samana Villas (5), Jayakarta Hotel Bali (4), Bali Mandira Beach Resort & Spa (4), Bali Niksoma Boutique Beach Resort (4), Astagina Resort, Villa and Spa (4), All Seasons Resort Legian (3), Melasti Resort & Spa (3), Garden View Resort (3), Dewi Sri Hotel (2), Matahari Inn (2)

Harita

 

Seminyak, Petitenget & Kerobokan Plajları

bali-seminyak-kerobokan-plaji

seminyak-plaji-bali

Seminyak bölgesi, Kuta’ya göre çok daha elit bir kitle tarafından tercih ediliyor. Bölgede çok sayıda lüks restoran, sanat galerisi, butik otel ve spa merkezi bulunuyor. Bu mekanların büyük bölümü Bali’de yaşayan batılılar tarafından işletiliyor.

Seminyak ve Petitenget plajları, kısıtlı yol ulaşımı sayesinde Kuta & Legian’a göre çok daha sakinler. Özellikle Petitenget sahilinde oldukça kaliteli beach clublar da bulunuyor.

Lüks konaklama tesislerinin bulunduğu Seminyak, Petitenget & Kerobokan bölgeleri, villa kiralamak için de sıklıkla tercih ediliyorlar.

Önerilen oteller: Hevea Villas (5), One Eleven (5), The Legian Bali (5), The Oberoi (5), The Ulin Villas and Spa (5), Aleva Villa (4), Uma Sapna (4), Villa Sorrento (4), Guest House Villa Sorrento (4), Villa Blubambu (4), Room & Vespa 1 (3), Kamar Kamar Rumah Tamu (3), Kubu Cempaka Seminyak (3), Umadasa Seminyak (2), Room & Vespa 2 (2)

Harita
 

Paylaş

Benzer

Yazar