Kuta Aktiviteleri

Kuta tatili esnasında değişik alanlarda çok sayıda aktivite yapmak veya kurslara giderek kendinizi geliştirmek mümkün.

Bölgedeki en popüler aktivite kuşkusuz sörf. Dünyanın sayılı sörf merkezlerinden olan Bali, bu spora başlamayı düşünenler veya hali hazırda yapanlar için sayısız imkan sunuyor.

 

Sörf

kuta-bali-sorf

Bali’nin genelinde olduğu gibi Kuta’daki bir numaralı aktivite de elbette ki sörf. Şehrin her yerinde sörf dükkanları ve motosikletlerinde sörf tahtaları taşıyan insanlar görülebiliyor.

Kuta ve devamındaki plajlar genelde sörfe yeni başlayanlar için uygun. Pro Surf School ve Rip Curl School of Surf gibi merkezlerden uygun fiyatlı sörf kursları almak mümkün. 2.5 saatlik bir başlangıç kursu ücreti 45$, 3 günlük bir kurs ise 120$ civarında. Ayrıca kimi deneyimli sörfçüler özel ders de veriyor.

Hali hazırda sörf yapmayı bilenler ise Naruki Surf Shop gibi dükkanlardan ise gerekli malzemeleri kiralayabilirler. Ücretler ekipmanların kalitesine göre günlük 30,000-80,000 IDR arasında değişiyor.

 

Alışveriş

bali-avm-alisveris-merkezleri

Kuta ve civarındaki bölgelerde yüzlerce mağaza ve çeşitli AVM’ler bulunuyor. Mağazalarda daha çok hediyelik eşyalar, giysiler ve sörf ekipmanları satılıyor. Bu bölgedeki önde gelen AVM’ler ise Bali Mall Galleria, Carrefour Plaza, Discovery Mall, BeachWalk ve Supernova.

Seminyak ve Kerobokan bölgesinde ise özellikle giyim üzerine butik veya lüks mağazalar bulunuyor.

 

Yoga

bali-yoga-meditasyon

Bu bölgedeki yoga ve meditasyon merkezleri daha çok Seminyak tarafında toplanmış durumdalar.

Prana Spa, Seminyak Yoga Shala, Anand Krishna Center Kuta ve Secret Garden of Divine Mother gibi merkezlerde uzun dönemli veya günlük olarak yoga seanslarına katılmak mümkün.

 

Spa

bali-spa-merkezleri

Kuta bölgesinde çok sayıda uygun fiyatlı spa merkezi bulunuyor. Bu merkezlerden bazıları Jamu Traditional Spa ve Putri Bali.

Seminyak ve Kerobokan bölgesindeki spa merkezleri ise Bali’nin en iyilerinden olarak kabul ediliyor. Bu merkezlerden bazıları Jari Menari, Prana, Bodyworks ve Chill.

 

Su Parkları

bali-waterbom-su-parki

Kuta’da özellikle çocukların eğlenceli vakit geçirecebilecekleri Waterbom ve Splash gibi çeşitli su parkları mevcut.

Oldukça büyük bir alanda kurulu olan Waterbom’da tropikal bahçeler içerisinde görkemli su kaydırakları ve havuzlar var.

Paylaş

Benzer

Yazar