Kuta Turları

Kuta turları ile gezilebilecek çeşitli tapınaklar, plajlar ve müzeler bulunuyor. Bu yerlerin önde gelenleri Pura Petitenget ve Pura Tanah Lot tapınakları.

kuta-bali-turlari

Bu yerleri paket turlarla veya şoförlü araç kiralayarak gezmek mümkün. Sırt çantalı gezginlerse motosiklet kiralayarak bu yerleri gezebilirler.

Kuta’nın güneyinde bulunan Bukit yarımadası hakkındaki bilgileri Bukit gezilecek yerleri sayfasında, kuzeyinde bulunan Bedugul ve Kintamani hakkındaki bilgileri ise Bedugul gezilecek yerleri ve Kintamani gezilecek yerleri sayfalarında bulabilirsiniz.

 

Pura Petitenget Tapınağı

bali-pura-petitenget-tapinagi

Seminyak bölgesinde bulunan Pura Petitenget, Bali’nin en kutsal tapınaklarından. Önemli günlerde ve festivallerde bu tapınakta çeşitli seremoniler düzenleniyor. Ancak çoğu tapınakta olduğu gibi bu tapınağa da sadece Hindular girebiliyor.

Harita

 

Pura Tanah Lot Tapınağı

bali-pura-tanah-lot-tapinagi

Bali’deki en fazla saygı gören tapınaklardan olan Tanah Lot’u yılda yaklaşık 3 milyon turist ziyaret ediyor. Tapınak özellikle gün batımı zamanında aşırı kalabalık oluyor. Bu yüzden tapınağı sabah saatlerinde ziyaret etmek daha sakin bir deneyim sağlayabilir.

Muhtemelen Bali’de en çok resmi çekilen tapınak olan Tanah Lot karaya oldukça yakın küçük bir kayalık üzerinde bulunuyor. Bu kayalık oldukça kötü durumdaymış ve yeni parçalarla restore edilmiş. Denizden tapınağa yürümek mümkün, ancak içeriye Hindu olmayanların girmesi yasak.

Tanah Lot’a günübirlik turlarla veya motosikletle ulaşmak mümkün. Tapınağa turistik eşyaların satıldığı oldukça geniş bir alandan geçilerek ulaşılıyor.

Giriş Ücreti: Yetişkin: 35,000 IDR – Çocuk: 15,000 IDR
Harita

 

Negere Propinsi Bali Müzesi

bali-denpasar-muzesi

Turistlerce fazla ziyaret edilmeyen Bali’nin başkenti Denpasar’a yolunuz düştüğü takdirde bu renkli müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Müzedeki objeler geleneksel Bali tarzında inşa edilmiş binalarda sergileniyorlar. Bu sergiler geleneksel Bali kültürü hakkında oldukça ilginç bilgiler sunuyorlar.

Giriş Ücreti: Yetişkin: 10,000 IDR – Çocuk: 5,000 IDR
Çalışma saatleri:
Harita

Paylaş

Benzer

Yazar