Ubud Gezi Rehberi

Ubud şehri Bali’nin tartışmasız en önemli kültür merkezi. Kuta gibi diğer turistik bölgelerden oldukça farklı bir havası olan Ubud, daha çok sanatla, kültürle ve yoga gibi aktivitelerle ilgilenenlere hitap ediyor.

Ubud’da çok sayıda tapınak, müze, tarihi yer ve doğa harikası bulunuyor. Bu tapınakların önde gelenlerinden bazıları Taman Sawaswati, Kutsal Maymun Ormanı ve Gunung Lebah tapınakları. Şehirdeki en önemli müzelerse Neka Sanat, Blanco Rönesans, Puri Lukisan ve Agung Rai müzeleri.

Ubud’dan günübirlik turlarla gezilebilecek çok sayıda tapınak ve doğa harikası da bulunuyor. Bu yerlerin önde gelenlerinden bazıları Goa Gajah, Gunug Kawi ve Tirta Empul tapınakları, Mas ahşap oymacıları köyü ve Tegalalang pirinç tarlası terasları.

Ubud tatili esnasında değişik alanlarda çok sayıda aktivite yapmak veya kurslara giderek kendinizi geliştirmek mümkün. Bali’nin ruhani gelişim merkezi olan Ubud’da onlarca yoga ve meditasyon merkezi bulunuyor. Geleneksel sanat meraklıları ise ressamlık ve ağaç oymacılığı gibi kurslara katılarak kendilerini geliştirebilirler.

Ubud gecelerinin bir numaralı aktivitesi ise şehrin onlarca yerinde düzenlenen geleneksel dans gösterilerini izlemek.

Paylaş

Yazar